Wpisz szukaną frazę powyżej i naciśnij enter
Loading

WU1500

Funkcje

Doskonała jakość obrazu, nadzwyczajna jasność i najwyższa niezawodność
  • WUXGA, 12 000 lumenów
  • Przesuw obiektywu sterowany silnikiem
  • Sześć opcji obiektywów
  • Podwójne lampy z przekaźnikiem i możliwością działania 24 godziny, 7 dni w tygodniu
  • HDBaseT i 3G-SDI
  • Działanie 360° z trybem portretowym
Optoma ProScene WU1500 to pełnofunkcyjny projektor instalacyjny przeznaczony do wymagających profesjonalnych zastosowań, w których najważniejsza jest jakość obrazu, parametry i niezawodność. Rozdzielczość natywna WUXGA, jasność 12 000 lumenów i kontrast 5000:1 zapewniają żywe, krystalicznie czyste obrazy, a podwójne lampy z przekaźnikiem i możliwością pracy 24 godziny, 7 dni w tygodniu gwarantują najwyższą niezawodność sprawiając, że jest to projektor, w którym można pokładać pełne zaufanie.

Zabezpieczona przed kurzem, bezfiltrowa konstrukcja zapobiega działaniu kurzu i nieczystości na system optyczny zapewniając optymalną jakość obrazu przy minimum konserwacji. Sterowany silnikiem przesuw obiektywu, przybliżanie i skupianie w połączeniu z działaniem 360° i wymiennymi kołami barwnymi zapewniają całkowitą elastyczność w celu łatwej i bezproblemowej instalacji. Wybór sześciu najwyższej klasy obiektywów, od szerokokątnych do ekstra-długiego zoomu oznacza, że projektor WU1500 można dostosować do prawie każdej odległości wyświetlania.

W standardzie dostępny jest szeroki wachlarz zaawansowanych opcji łączności, w tym HDMI, DVI-D, 5 BNC, HDBaseT i 3G-SDI. Każdy aspekt projektora WU1500 został ostrożnie zaprojektowany i zrealizowany tak, aby spełniał on wymagania profesjonalnych instalatorów – począwszy od niezawodnego systemu mocowania obiektywu a skończywszy na podświetlanych klawiszach pilota i panelu operacyjnym. Optoma ProScene WU1500 reprezentuje najwyższy poziom profesjonalnej projekcji obrazu.

Jakość obrazu

W sercu każdego produktu ProScene leży doskonała jakość obrazu. Na każdym kroku najważniejsza jest dokładność i integralność obrazu, począwszy od wysoce niezawodnego procesora DLP® wysokiej rozdzielczości WUXGA, w którym początkowo powstaje obraz, przez podwójną lampę projekcyjną UHP marki Philips, a skończywszy na precyzyjnej optyce skupiającej obraz na ekranie.

Wszystkie projektory Optoma ProScene wykorzystują technologię DLP® ze względu na jej jakość obrazu i niezrównaną niezawodność. Refleksyjność mikro-luster procesora DLP® pozwala uzyskać wysoce efektywne, jasne obrazy o świetnym kontraście, zachowując przy tym dokładność barw i ich rzeczywiste, naturalne odwzorowanie. Sprawdzona niezawodność technologii DLP® sprawia, że jest ona oczywistym wyborem dla wymagających profesjonalnych zastosowań.

Rozdzielczość lepsza niż Full HD

W projektach, w których szczegóły są naprawdę ważne, rozdzielczość WUXGA (1920 x 1200 pikseli) oferuje obszar obrazu większy o 15% niż 1080p oraz większy o 60% niż SXGA+. Pozwala to na nieskalowane wideo Full HD i dodatkowe szczegóły. Na ekranie można jednocześnie wyświetlać kody czasowe – idealne do nagrywania ścieżek dźwiękowych i edytowania wideo, gdy precyzyjna synchronizacja w czasie może mieć kluczowe znaczenie.

Lampy

Podwójna lampa UHP Philips 465W zapewnia najwyższą możliwą luminancję – czynnik kluczowy dla działania wszystkich projektorów wysokowydajnych. Lampa zachowuje jasność na dłużej. Charakteryzuje ją długi okres żywotności i mała utrata strumienia świetlnego na przestrzeni tego okresu. Ponadto, lampa posiada specjalnie doregulowane na jej potrzeby sterowniki zapewniające optymalne warunki pracy i większą stabilność w każdej sytuacji.

Technologia pulsacyjna lampy

Zaawansowana technologia pulsacyjna lampy umożliwia precyzyjną regulację parametrów koloru bezpośrednio z lampy. Ta bezprecedensowa kontrola pomaga osiągnąć żywe, doskonale nasycone barwy w całym spektrum światła. W rezultacie uzyskuje się niesamowicie dokładne, naturalnie wyglądające obrazy.

Niezawodność

Projektor Optoma ProScene WU1500 stworzono do ciągłej pracy 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Aby zapewnić najwyższą niezawodność, wykorzystano jedynie najpewniejsze, sprawdzone w branży komponenty. Osiągnięcie tej „charakterystyki” wymagało ponad dekadę ciężkiej pracy przy projektowaniu i serwisowaniu milionów projektorów na całym świecie. Zabezpieczona przed kurzem, bezfiltrowa konstrukcja zapobiega działaniu kurzu i nieczystości na system optyczny zapewniając optymalną jakość obrazu przy minimum konserwacji. Użytkownicy ProScene mogą więc mieć pewność, że, jako jedna z najbardziej niezawodnych marek projektorów na dzisiejszym rynku, Optoma posiada w pełni zasłużoną reputację za doskonałą jakość usług.

Przełączanie lamp

Zastosowanie podwójnej lampy zapewnia poziom niezawodności, którego po prostu nie da się osiągnąć na projektorze jednolampowym. Obie lampy można wykorzystywać wspólnie dla osiągnięcia maksymalnej jasności, przy jednoczesnym zapewnieniu redundancji na wypadek, gdyby jedna z nich przestała działać. Alternatywnie, można używać jednej z lamp w trybie przełączania (Relay Mode) aby cieszyć się pełną żywotnością każdej z lamp i wydłużyć okres czasu pomiędzy czynnościami serwisowymi.

Precyzyjna optyka

Elementy optyczne wykonane z wysokiej jakości szkła zachowują optymalną ostrość i jednolite skupienie na całej powierzchni obrazu. Nacisk, jaki seria ProScene kładzie na jakość optyki, gwarantuje prawie zupełne zminimalizowanie aberracji chromatycznej i barwnych obwódek, a co za tym idzie, krystalicznie czysty obraz o wysokim kontraście.

Można wybrać spośród sześciu najwyższej jakości opcji obiektywów, w tym: krótkiego rzutu, szerokiego zoomu i długiego rzutu. Wszystkie opcje wykorzystują sterowany silnikiem przesuw obiektywu, przybliżanie i skupianie, w celu łatwej i precyzyjnej regulacji po konfiguracji wstępnej.

Technologia DLP®

Technologia DLP® firmy Texas Instruments cieszy się szerokim uznaniem za niezrównaną niezawodność i trwałość parametrów obrazu. W połączeniu z wysoką jasnością i natywnymi współczynnikami kontrastu, staje się ona oczywistym wyborem dla wymagających zastosowań. Niezależne badania dowiodły, że DLP® to najbardziej niezawodna technologia projekcyjna. Podczas, gdy inne technologie mogą wykazywać pogorszenie jakości obrazu już po kilku tysiącach godzin, DLP® zachowuje niezmienne parametry przez setki tysięcy godzin.

Całkowity koszt posiadania

W przypadku wymagających zastosowań, całkowity koszt posiadania projektora nie jest związany wyłącznie z kosztem jego zakupu, ale także z drogim utrzymaniem i obsługą. Projektory ProScene nie wymagają wielu czynności obsługowych, nie posiadają części obsługiwanych przez użytkownika ani filtrów wymagających okresowej wymiany. Skutkuje to niskimi kosztami i przewidywalnymi cyklami obsługi, co pozwala na zminimalizowanie planowanych przestojów.

Firma Optoma jest na tyle pewna, że jakość barw obrazu WU1500 pozostanie na tym samym poziomie co w dniu zakupu, że udziela na nią pięcioletniej gwarancji.

Elastyczność

Elastyczność instalacji

Aby sprostać wyzwaniom profesjonalnych instalacji audio-wideo, WU1500 oferuje sześć opcji obiektywów, z których każda wykorzystuje sterowane silnikiem przybliżanie i skupianie, przez co uzyskuje się dokładną projekcję wymaganego rozmiaru obrazu.

Przesuw obiektywu sterowany silnikiem sprawia, że można łatwo umieścić obraz dokładnie tam, gdzie trzeba, a wybór dwóch różnych kół barwnych zapewnia odpowiednią równowagę kolorów i jasności dla każdego zastosowania.

Wszystkie sześć opcji obiektywów oferuje łatwą regulację dzięki sterowanemu silnikiem przesuwaniu obiektywu, przybliżaniu i skupianiu.

Przesuw obiektywu sterowany silnikiem

*Procent przesuwu zależy od obiektywu, szczegóły – patrz instrukcja obsługi

Funkcja projekcji 360° i w trybie portretowym

Obrazy można wyświetlać w pełnym zakresie 360° wzdłuż osi poziomej, włącznie z odtwarzaniem na suficie lub podłodze. Projektor można też umieścić w trybie portretowym do zastosowań takich jak wyświetlanie cyfrowych ekspozycji lub wyświetlanie przy użyciu kilku projektorów.

HDBaseT

HDBaseT umożliwia przesyłanie nieskompresowanych sygnałów HD wideo, audio, sieciowych i sterowania, przez jeden kabel o konstrukcji skrętki dwużyłowej kategorii 6. Upraszcza to instalację i zmniejsza nakład pracy oraz, co więcej, pozwala na większą odległość pomiędzy źródłem obrazu a projektorem.

Migawka mechaniczna

W sytuacjach, w których tylko zupełna ciemność pozwoli osiągnąć zamierzony efekt, WU1500 posiada migawkę mechaniczną zapewniającą całkowite zaciemnienie. Dzięki temu doskonale nadaje się do wydarzeń na żywo np. do zmian scen w wystąpieniach teatralnych.

Otwarcie: Normalny obraz
Zamknięcie: Zaciemnienie

Funkcje łączenia brzegów obrazów

Nie ma dwóch zupełnie identycznych projektorów. Przy realizowaniu projektów w ramach których łączy się brzegi obrazów z kilku projektorów, uzyskanie dobrych rezultatów może być utrudnione, jeśli obrazy się różnią. WU1500 posiada następujące funkcje zapewniające wysoką jakość i stałe rezultaty:

Dopasowanie kolorów

WU1500 posiada pełny, 3-osiowy system dopasowania kolorów, który, w połączeniu z dokładnymi pomiarami, zawsze pozwala uzyskać płynne połączenie obrazów.

Dopasowanie jasności

Aby prawidłowo dopasować do siebie kilka urządzeń, WU1500 posiada dziesięć stopni mocy lampy w zakresie od 80% do 100% pełnej jasności. Pozwala to na wyrównanie jasności pomiędzy sąsiadującymi projektorami.

Przed
Po

Wymienne koła barwne

Dwie opcje kół barwnych sprawiają, że parametry WU1500 można dopasować do każdego zastosowania. Standardowe koło barwne maksymalizuje jasność przy jednoczesnym zapewnieniu dobrego odwzorowania kolorów. Alternatywnie, „bogate” koło barwne oddaje odrobinę jasności w zamian za wyjątkowe parametry i dokładność kolorów. Koła barwne są wymienne i można je zakładać na miejscu bez zdejmowania osłony projektora.

Jasne (standard)
Bogate (opcja)

Zabezpieczenie projektora

WU1500 oferuje blokadę Kensington oraz możliwość ustawienia kodu PIN. Poprawia to bezpieczeństwo i pomaga zapobiec kradzieży projektora.

Kolory na zamówienie

Standardowo, projektor WU1500 dostępny jest w kolorze czarnym i białym. Jeśli jednak dany projekt wymaga większego poziomu personalizacji, WU1500 można zamówić w dowolnym kolorze z palety RAL.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z miejscowym przedstawicielem handlowym.

Sterowanie

Integracja i sterowanie systemu

Przez sieć LAN można monitorować kilka projektorów WU1500. Mogą one też wysyłać powiadomienia e-mail przez Crestron RoomView w momencie wystąpienia błędu lub awarii lampy. Stan projektora można monitorować przez przeglądarkę internetową, a protokoły Extron IP Link, AMX Device Discovery i PJ-Link oferują zdalne zarządzanie większością funkcji przez sieć, dając Ci kontrolę gdziekolwiek jesteś.

Globalne monitorowanie wszystkich urządzeń audio-wideo
Śledzenie wykorzystania źródła światła projektora
Alerty e-mail i powiadomienia natychmiastowe – zapytania do biura pomocy, przypomnienia serwisowe, awarie i kradzieże urządzenia
Planowanie zdarzeń

Najwyższa kontrola

Zmniejsz rachunki za energię nawet o 30% dzięki automatycznemu 24-godzinnemu planowaniu zasilania aby być pewnym, że projektory wyłączą się, gdy nie będą w użyciu.
Pobierz za darmo Crestron RoomView® Express ze strony: www.crestron.com/getroomview
Powiadomienia dotyczące wsparcia technicznego
Interaktywne zapytania w czasie rzeczywistym do biura pomocy są sortowane tak, by przechodziły do góry. Następnie, biuro pomocy może odpowiedzieć komunikatem automatycznym lub natychmiast wysłać wiadomość z dokładnym opisem czynności.
Zasilanie projekcji
Sprawdzaj stan wł./wył. zasilania projekcji i systemu. Podglądaj wykres kolumnowy, aby monitorować procent pozostałej żywotności źródła światła projektora i ustaw przypomnienie dla działu serwisowego kiedy trzeba przeprowadzić konserwację.
Wykorzystanie źródła światła
Wizualny wskaźnik stanu źródła światła i następnego terminu konserwacji.
Planowanie zdarzeń
RoomView Express ułatwia planowanie zdarzeń cyklicznych lub jednorazowych. Ustawienie RoomView na automatyczne wyłączanie o północy w trakcie tygodnia może przedłużyć cenną żywotność źródła światła i zapewnić bezpieczeństwo wewnątrz obiektu.
Wybranie widoku według pomieszczenia, atrybutów lub kontaktów
RoomView Express daje możliwość jednoczesnego podglądu ponad 250 pomieszczeń na jednym ekranie. Można ustawić wyświetlanie w RoomView według nazwy pomieszczenia, lokalizacji i grupy.
Dziennik zdarzeń
Automatycznie tworzy pliki dziennika, raporty i wykresy w celu analizy zwrotu z inwestycji i przydziału środków budżetowych. Śledź użycie urządzenia, statystyki połączeń i historię użytkownika.

Obiektywy

Opcje obiektywu

Nazwa modelu Optoma A18 A19 A20 A21 A22 A23
Nazwa obiektywu Krótkiego zoomu Szerokiego zoomu Pół-szerokiego zoomu Standardowy Długiego zoomu Ekstra-długiego zoomu
Współczynnik projekcji 0.84 ~ 1.02 1.02 ~ 1.36 1.2 ~ 1.5 1.5 ~ 2.0 2.0 ~ 4.0 4.0 ~ 7.2
Współczynnik zbliżenia 1.2x 1.33x 1.25x 1.33x 2.0x 1.8x
Liczba F 2.0 2.0 2.2 2.0 2.2 2.2
Odległość ogniskowa (f) (mm) 21.5 ~ 28.7mm 21.5 ~ 28.7mm 25.5 ~ 31.8mm 31.8 ~ 42.1mm 42.4 ~ 84.5mm 84.1 ~ 149.8mm
Regulacja zbliżenia i skupienia     Przybliżanie i skupianie sterowane silnikiem    
Odległość rzutu (m) 0.9m ~ 11.0m 1.1m ~ 14.7m 1.3m ~ 16.2m 1.6m ~ 21.5m 2.2m ~ 43.1m 4.3m ~ 77.6m
Wielkość wyświetlanego obrazu   Przekątna 50" - 500" (od 108 x 67cm do 1077 x 673cm)  
Przesuw obiektywu sterowany silnikiem Zakres ograniczony W pionie: przesunięcie +/-60%, w poziomie: przesunięcie +/- 25%
Współczynnik jasności 85% 90% 95% 100% 90% 90%

Tabela odległości rzutu

Przekątna obrazu Szerokość obrazu Wysokość obrazu Krótkiego zoomu Szerokiego zoomu Pół-szerokiego zoomu Standardowy Długiego zoomu Ekstra-długiego zoomu
(Inch) (m) (m) Min (m) Max (m) Min (m) Max (m) Min (m) Max (m) Min (m) Max (m) Min (m) Max (m) Min (m) Max (m)
50 1.08 0.67 0.90 1.10 1.10 1.46 1.29 1.62 1.62 2.15 2.15 4.31 4.31 7.75
80 1.72 1.08 1.45 1.76 1.76 2.34 2.07 2.58 2.58 3.45 3.45 6.89 6.89 12.41
100 2.15 1.35 1.81 2.20 2.20 2.93 2.58 3.23 3.23 4.31 4.31 8.62 8.62 15.51
120 2.58 1.62 2.17 2.64 2.64 3.52 3.10 3.88 3.88 5.17 5.17 10.34 10.34 18.61
150 3.23 2.02 2.71 3.30 3.30 4.39 3.88 4.85 4.85 6.46 6.46 12.92 12.92 23.26
200 4.31 2.69 3.62 4.39 4.39 5.86 5.17 6.46 6.46 8.62 8.62 17.23 17.23 31.02
250 5.38 3.37 4.52 5.49 5.49 7.32 6.46 8.08 8.08 10.77 10.77 21.54 21.54 38.77
300 6.46 4.04 5.43 6.59 6.59 8.79 7.75 9.69 9.69 12.92 12.92 25.85 25.85 46.52
400 8.62 5.38 7.24 8.79 8.79 11.72 10.34 12.92 12.92 17.23 17.23 34.46 34.46 62.03
500 10.77 6.73 9.05 10.98 10.98 14.65 12.92 16.15 16.15 21.54 21.54 43.08 43.08 77.54
Jedynie do celów poglądowych

Ekologiczność

Wiemy, że poprawa jakości naszych produktów jest najlepszym sposobem na zmniejszenie naszego oddziaływania na środowisko. Dlatego też w firmie Optoma projektujemy nasze produkty tak, aby miały długą żywotność, wymagały mniejszej ilości materiałów, były wysyłane z najmniejszą możliwą ilością opakowań i były wolne od wszelkich substancji toksycznych. Naturalnie, energooszczędność i możliwość recyklingu wdrażane są już na etapie projektu. Z każdym nowym produktem staramy się zminimalizować nasz wpływ na środowisko. Aby dowiedzieć się więcej na temat Optoma Project Green, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej.

Ekologiczność i wysoka wydajność

Zmniejsz rachunki za energię nawet o 30% dzięki automatycznemu 24-godzinnemu planowaniu zasilania aby być pewnym, że projektory wyłączą się, gdy nie będą w użyciu.

Włączenie bezpośrednie
Projektor uruchamia się natychmiast po doprowadzeniu zasilania do urządzenia. Dzięki temu nie trzeba ręcznie włączać projektora pilotem ani przyciskiem – idealne rozwiązanie do pomieszczeń z głównym wyłącznikiem zasilania.
Automatyczne wyłączanie
Jeśli po wstępnie ustalonym okresie czasu projektor nie otrzyma sygnału, automatycznie się wyłączy oszczędzając w ten sposób energię i wydłużając żywotność źródła światła.
Tryb czuwania Eco
Zmniejsza zużycie energii do wartości mniejszej niż 0.5W gdy nie korzysta się z projektora.

Serwis, wsparcie i gwarancje

Certyfikowani partnerzy ProScene

Optoma rozumie, że dla klientów ProScene ważne jest, aby ich projektory o wysokich parametrach były wyjątkowej jakości, oraz aby poziom wsparcia i ekspertyzy ze strony instalatorów i integratorów AV był na najwyższym poziomie. Aby utrzymać ten standard, wybraliśmy na certyfikowanych partnerów ProScene tylko najlepsze firmy z branży AV.

Ci rygorystycznie wybrani partnerzy rozumieją Twoje konkretne wymagania oraz, co jest być może równie ważne, mają bezpośredni dostęp do specjalnie wyszkolonych zespołów wsparcia i serwisu Optoma. Nasi dedykowani eksperci są do dyspozycji już w początkowej fazie projektowania i planowania projektu, aż do etapów instalacji i poza nią. Dzięki naszym partnerom uzyskasz dostęp do jednej z najbardziej rozbudowanych sieci serwisów projektorów w Europie.

Wybór Twojego projektora ProScene to dopiero początek Całkowite wsparcie i doskonałość usług są podstawą filozofii ProScene, gwarantując wiodące w branży zaangażowanie w dostarczanie najwyższego poziomu ekspertyzy zarówno ze strony firmy Optoma, jak i naszych certyfikowanych partnerów.

Standardowe i dodatkowe gwarancje

Oprócz naszej standardowej gwarancji, oferujemy szereg gwarancji dodatkowych i zapobiegawczych pakietów usług konserwacji. Więcej informacji na stronie internetowej.

Szkolenie

Nasze kursy są opracowywane i prowadzone przez zespół usług technicznych ProScene. Zapewnia to Certyfikowanym Partnerom dostęp do eksperckiej wiedzy na temat produktów ProScene, oraz do nauczycieli zaznajomionych z rzeczywistymi sytuacjami napotykanymi przez naszych partnerów.

Wymiary

This website uses cookies to give you the best online experience. If you'd like to know more or change your preferences, our Cookie Policy explains more.You consent to our cookies if you continue to use our website.