Wpisz szukaną frazę powyżej i naciśnij enter
Loading

X501

Funkcje

Potężny projektor
  • Rozbudowane funkcje – Full 3D, prezentacje bez konieczności użycia komputera / przez LAN
  • 4500 lumenów, rozdzielczość XGA
  • Najwyższa kontrola – Pełna obsługa poleceń Crestron, Extron, AMX, PJ-Link i Telnet przez LAN
  • Elastyczność instalacji – zoom 1.6x
Łatwe podłączanie, wysoka jasność i żywe kolory sprawiają, że projektor instalacyjny Optoma X501 to doskonały wybór dla dowolnego dużego obiektu lub sali konferencyjnej.

X501 przekracza wymagania 21 wieku. Jest pełen funkcji, które czynią prezentacje łatwiejszymi i bardziej ekscytującymi niż kiedykolwiek wcześniej...

Przyjazny dla środowiska projektor X501 posiada funkcje energooszczędne takie jak zarządzanie zasilaniem lampy Eco+, tryb czuwania <0.5W i automatyczne wyłączanie, przez co oszczędzasz czas i pieniądze. Nasza unikalna Gwarancja Optoma Colour zapewnia bezproblemową, długotrwałą projekcję.

Łatwe prezentowanie

Ciesz się bezproblemowym prezentowaniem, wykorzystując czytnik USB do wyświetlania plików JPEG bezpośrednio z pendriva USB.

Można też jednocześnie wyświetlać obok siebie obraz z maksymalnie 4 komputerów stacjonarnych/laptopów dzięki darmowemu oprogramowaniu Optoma Presenter

lub przekazywać prezentację po sieci przewodowej/bezprzewodowej nawet do 8 projektorów w tym samym czasie.

Praca bezprzewodowa wymaga zastosowania opcjonalnego adaptera Optoma Mini WiFi Dongle (sprzedawany osobno).

Technologia 3D

Dzięki wykorzystaniu charakteryzującej się wysoką szybkością technologii DLP®, projektory Optoma Full 3D potrafią wyświetlać wideo i obrazy ze zdumiewającą częstotliwością odświeżania 120Hz, abyś mógł oglądać materiały w barwnej pełnoekranowej stereoskopii 3D. Efekt 3D uzyskuje się przez podzielenie sygnału na dwa standardowe strumienie wideo – po jednym dla każdego oka. Korzystając z technologii DLP® Link™, okulary 3D synchronizują się z obrazem na ekranie i wyodrębniają poszczególne strumienie dla odpowiedniego oka. Następnie, mózg łączy dwa strumienie sprawiając, że obraz nabiera życia.

X501 obsługuje wiele formatów 3D z różnych urządzeń takich jak komputery, odtwarzacze Blu-ray 3D™, konsole Sony® PS3, Microsoft® Xbox 360 oraz systemy transmisji telewizyjnej 3D.

Wiele opcji łączności

X501 przyjmuje wiele różnych sygnałów wejściowych PC i wideo. Złącza obejmują: HDMI, DVI-D, podwójne złącze VGA (gniazda komponentowe przez adapter), S-Video, gniazdo kompozytowe, czytnik USB, wyjście VGA, RS232, RJ45 oraz +12v Trigger. Dodatkowo można bezpiecznie podłączyć opcjonalny adapter Wi-Fi do dedykowanego, ukrytego portu USB.

Pięć wejść audio dla źródeł sygnału HDMI, PC, wideo i mikrofonowych sprawiają, że X501 może funkcjonować nie tylko jako przełącznik audio i kontroler głośności, ale także jako podstawowe urządzenie rozgłoszeniowe do większych sal konferencyjnych, co eliminuje potrzebę stosowania dodatkowego, skomplikowanego i kosztownego sprzętu audio i okablowania.

Źródło HD
Odtwarzacz DVD
2 x komputer stacjonarny/laptop

Łatwa instalacja dzięki zoomowi 1.6x

X501 potrafi wyświetlać obraz o przekątnej 100” z dowolnej odległości w zakresie od 2.82m do 4.59m, co znacznie zwiększa elastyczność instalacji.

Tryb symulacji DICOM

Zaprojektowany specjalnie dla większych sal konferencyjnych i wykładowych, projektor posiada tryb DICOM Sim specjalnie doregulowany do wyświetlania obrazów w skali szarości, przez co doskonale nadaje się do wyświetlania zdjęć rentgenowskich i skanów podczas szkoleń medycznych.*

*Projektor nie jest odpowiedni do stosowania w diagnostyce medycznej.

Przejrzyste, ostre obrazy

Procesor DarkChip3™ firmy Texas Instruments w połączeniu z technologią Eco+ wykorzystującą lampę dynamiczną zapewniają oszałamiający współczynnik kontrastu 15 000:1 dla wyrazistej grafiki i krystalicznie czystego tekstu. Czystsze biele i bogatsze czernie dodają życia obrazowi i ułatwiają czytanie tekstu – projektor idealnie nadaje się do prezentacji w sektorze biznesu i edukacji.

Współczynnik kontrastu 15 000:1

Technologia Amazing Colour

Prowadź robiące wrażenie prezentacje i zajęcia lekcyjne z oszałamiającymi kolorami. Projektory Optoma zapewniają wysokie parametry barw pozwalające wyświetlać dowolne treści w dowolnym miejscu. Od dokładnie odwzorowanych kolorów sRGB dla rzeczywistego wyglądu obrazu, po żywe, dynamiczne prezentacje. Tryb wyświetlania pomoże w dopasowaniu działania do konkretnych potrzeb.

Integracja i sterowanie systemu

Przy użyciu darmowego oprogramowania Crestron Roomview, można monitorować kilka projektorów X501 przez sieć LAN. Co więcej, użytkownik może otrzymywać wiadomości e-mail w przypadku wystąpienia błędu lub awarii lampy. Zmniejsz rachunki za energię nawet o 30% dzięki automatycznemu 24-godzinnemu planowaniu zasilania aby być pewnym, że projektory wyłączą się, gdy nie będą w użyciu.

Interfejs otwierany przez przeglądarkę internetową oraz pełna obsługa protokołów Extron IP Link, AMX Dynamic Device Discovery i PJ-Link pozwala na sterowanie niemal wszystkimi aspektami X501 przez sieć, zmniejszając koszty instalacyjne i dając Ci kontrolę gdziekolwiek jesteś. Łączność RS-232 gwarantuje kompatybilność wstecz z istniejącymi systemami sterowania.

Globalne monitorowanie wszystkich urządzeń audio-wideo
Śledź pozostałą żywotność lampy projektorowej
Alerty e-mail i powiadomienia natychmiastowe – zapytania do biura pomocy, przypomnienia serwisowe, awarie i kradzieże urządzenia
Planowanie zdarzeń
Projektor nr 1
Projektor nr 2
Projektor nr 3
Laptop
Centralny komputer zarządzający
Pobierz oprogramowanie Crestron RoomView® Express ze strony:
www.crestron.com/getroomview

Łatwa wymiana lampy

W ramach zastosowań wymagających płynnej, ciągłej pracy, zminimalizowanie czasu serwisowania ma kluczowe znaczenie. Lampę można szybko wymienić bez potrzeby zdejmowania projektora z miejsca, w którym jest zamontowany.

+12v Trigger

Włączaj projektor i ekran jednym przyciskiem. Dla jeszcze większej wygody, podłącz ekran elektryczny Optoma bezpośrednio do projektora. Więcej informacji na temat ekranów Optoma można uzyskać na stronie www.optomaeurope.com

Najbardziej intuicyjny sposób prezentacji

VueMagicPrezentuj bezpośrednio z telefonu lub tabletu za pośrednictwem darmowej aplikacji: VueMagic. Aplikacja VueMagic, dostępna zarówno dla urządzeń z systemem Android, jak i iOS, zapewnia swobodę poruszania się po pomieszczeniu, dzielenia się pomysłami i łączenia z odbiorcami jak nigdy wcześniej, co pozwala stworzyć atmosferę bliższej współpracy.

Użyj ekranu dotykowego swojego urządzenia, aby przeglądać i przełączać się pomiędzy slajdami oraz powiększać je przez „uszczypnięcie”.

ZESKANUJ KOD KRESKOWY, ABY POBRAĆ VueMagic

Android
iPhone/iPad

Strumieniowa transmisja wideo na urządzeniach mobilnych

Przekazuj obraz z kamery w Twoim urządzeniu mobilnym bezpośrednio na projektor, zamieniając go w przenośny wizualizator; idealny do dzielenia się pomysłami z dużą grupą odbiorców.

Podkreśl kluczowe miejsca

Dodawaj adnotacje bezpośrednio do Twoich prezentacji w wielu kolorach - ręcznie lub za pomocą dostarczonych narzędzi.

Funkcje dodatkowe

Włączanie bezpośrednie i na sygnał Czas rozruchu można znacznie skrócić jeśli pominie się tryb czuwania. Nie trzeba wtedy wciskać przycisku zasilania na pilocie ani klawiaturze projektora.
Włączenie bezpośrednieFunkcja włącza projektor zaraz po wetknięciu wtyczki przewodu zasilającego do aktywnego gniazdka.
Włączenie na sygnałFunkcja włącza projektor po podłączeniu aktywnego źródła VGA do urządzenia.
Blokada klawiaturyAktywacja funkcji zapobiega zmienianiu ustawień przez osoby nieupoważnione i sprawia, że projektor może być sterowany wyłącznie pilotem.
Zapisanie logoPersonalizacja ekranu startowego.
Łatwy w użyciu pilot ze wskaźnikiem laserowym, sterowaniem myszy i bezpośrednim wyborem źródła 1.2kg

Ekologiczne rozwiązania

Technologia Eco+ firmy Optoma jest wyrazem naszego rosnącego zobowiązania aby zmniejszać wpływ wywierany przez nas wszystkich na środowisko.

Tryb Eco+

Oszczędność energii to oszczędność pieniędzy! Technologia Eco+ zmniejsza zużycie energii nawet do 30%. Ta inteligentna funkcja ma też pozytywny wpływ na żywotność lampy, wydłużając ją nawet do 70% przy jednoczesnym obniżeniu ogólnego kosztu posiadania i wymagań konserwacyjnych*.

Tryb jasny
100%
Tryb Eco
80%
Eco_sup+
Zużycie energii
30%
Dynamiczna regulacja jasności i zużycia energii
Sceny jasne
Zużycie energii ~ 100%
Sceny ciemne
Zużycie energii ~ 30%

Automatyczne wyłączanie

Może się zdarzyć, że projektor będzie uruchomiony, a nie będzie w użyciu. Aby pomóc w oszczędzaniu energii gdy projektor działa bez wykrytego źródła sygnału, funkcja automatycznego wyłączania dezaktywuje projektor po ustalonym okresie czasu.

Wyciszenie audio-wideo Eco

Zachowaj kontrolę nad swoją prezentacją dzięki funkcji wyciszenia audio-wideo Eco. Odciągnij uwagę publiczności od ekranu wygaszając obraz, gdy nie jest już potrzebny. Dodatkowo, zmniejsza to natychmiast zużycie energii do 30%, co przedłuża żywotność lampy.

Wyłączone wyciszenie audio-wideo Eco
Zużycie energii 100%
Włączone wyciszenie audio-wideo Eco
Zużycie energii 30%

Ekologiczność

Aby uzyskać maksymalną żywotność lampy, projektor powinien pracować w trybie Eco+ i powinna być aktywowana funkcja automatycznego wyłączania projektora na wypadek niezamierzonego pozostawienia go w stanie włączonym. Przełączenie w tryb czuwania (<0.5W) gwarantuje minimalne zużycie energii, gdy projektor nie jest wykorzystywany.

Wiemy, że poprawa jakości naszych produktów jest najlepszym sposobem na zmniejszenie naszego oddziaływania na środowisko. Dlatego też w firmie Optoma projektujemy nasze produkty tak, aby miały długą żywotność, wymagały mniejszej ilości materiałów, były wysyłane z najmniejszą możliwą ilością opakowań i były wolne od wszelkich substancji toksycznych. Naturalnie, energooszczędność i możliwość recyklingu wdrażane są już na etapie projektu. Z każdym nowym produktem staramy się zminimalizować nasz wpływ na środowisko. Aby dowiedzieć się więcej na temat Optoma Project Green, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej.

Podane wartości zużycia energii są typowe podczas normalnego użytkowania. Maksymalne wartości zużycia energii są o około 10% wyższe. 1Jasność i żywotność lampy może być różna w zależności od wybranego trybu projektora, warunków otoczenia i sposobu użytkowania. Jasność będzie się z czasem stawała coraz słabsza, co jest typowe dla wszystkich projektorów lampowych. 2Typowa żywotność lampy wynikająca z przeprowadzanych testów. Może się różnić w zależności od sposobu użytkowania i warunków otoczenia. 3Optoma gwarantuje, że przy normalnym użytkowaniu, jakość kolorów Optoma DLP® będzie taka sama, jak dla nowego urządzenia. Wyjątki: (a) W przypadku uszkodzenia projektora w wyniku nieprawidłowego użytkowania gwarancja zostanie unieważniona. (b) Gwarancja może zostać unieważniona w przypadku zastosowań przemysłowych lub komercyjno-rozrywkowych, gdzie występuje nadmierna ilość pyłu lub dymu (c) Gwarancja nie będzie ważna, jeśli jasność lampy spadnie poniżej 50% z powodu zużycia, lub jeśli projektor nie będzie działał z powodu innych usterek. (d) Z czasem zużyte lampy w projektorach wszystkich typów wykazują niewielkie zmiany w kolorach. Chronione prawem autorskim © 2013, Optoma Europe Ltd. Wszystkie użyte tu nazwy innych produktów i firm służą wyłącznie do celów identyfikacyjnych i mogą być znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli. Crestron®, oraz logo Crestron i RoomView® są zarejestrowanymi znakami towarowymi Crestron Electronics, Inc. Z zastrzeżeniem błędów i opuszczeń, wszystkie dane techniczne mogą ulec zmianie bez powiadomienia. DLP®, BrilliantColor™ oraz logo DLP są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Texas Instruments. Wszelkie ilustracje produktów służą wyłącznie do celów poglądowych. Mimo, iż dołożono starań, by zapewnić dokładne odzwierciedlenie naszych produktów, produkty rzeczywiste mogą się nieznacznie różnić. Niektóre ilustracje produktów mogą być cyfrowo zmienione w celu dodania logo Optoma na przednim panelu. Optoma zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian rzeczywistych produktów lub ilustracji produktów bez uprzedzenia. Niektóre obrazy mogą być symulowane.
This website uses cookies to give you the best online experience. If you'd like to know more or change your preferences, our Cookie Policy explains more.You consent to our cookies if you continue to use our website.