pl
EMEA
dd/MM/yyyy
Loading ring icon
Loading icon
Please wait...
Dzięki najnowszej technologii LED, Optoma stworzyła szeroki asortyment trwałych bezlampowych produktów, przecierając szlak dla jaśniejszej,prostszej i bardziej zielonej przyszłości.

Jakie zalety ma dla Ciebie korzystanie z projekcji LED?

LED / LED+technologia

Dłuższa żywotność…Niższe koszty konserwacji

Najnowocześniejsza technologia LED, dzięki wyjątkowej żywotności, całkowicie eliminuje potrzebę stosowania drogich lamp zamiennych.

Przy normalnym użytkowaniu oznacza to, że projektor LED może służyć dłużej niż 10 lat*

Produkowanie mniejszej ilości ciepła niż lampy UHP pozwala projektorom LED pracować w niższej temperaturze przez dłuższy czas... Natomiast dzięki mniejszej liczbie potrzebnych wiatraków nie tylko marnują mniej energii, ale także pracują ciszej.
Pozbawiona filtrów konstrukcja DLP® nie wymaga czyszczenia filtrów lub wymiany filtrów, pozwalając Ci zaoszczędzić fortunę na regularnej konserwacji.

*Użytkowanie przez 7 godzin dziennie w standardowym biurowym środowisku pracy.

Zieleńsza przyszłość...

Zużywając tylko ułamek mocy i mniej niż 0.5W w trybie czuwania, projektory LED są dużym krokiem naprzód w zmniejszaniu zużycia energii ...... a przez to, że nie posiadają lampy UHP, projektory LED są również całkowicie wolne od rtęci
Projektujemy wszystkie nasze produkty tak, aby miały długą żywotność, wymagały mniejszej ilości materiałów, były wysyłane z najmniejszą możliwą ilością opakowań i były wolne od wszelkich substancji toksycznych.
Wiemy, że poprawa jakości naszych produktów jest najlepszym sposobem na zmniejszenie naszego oddziaływania na środowisko. Naturalnie, energooszczędność i możliwość recyklingu wdrażane są już na etapie projektu. Z każdym nowym produktem staramy się zminimalizować nasz wpływ na środowisko

Jaśniejsze, żywe barwy

Efekt Helmholtza-Kohlrauscha

W wielu przypadkach, postrzegana jasność projektora LED może być dwa razy większa niż jasność podobnego projektora lampowego. Dzięki temu zjawisku, znanemu jako Efekt Helmholtza-Kohlrauscha (HK), projektory LED Optoma reprodukują żywe, intensywne kolory.

To zwiększone postrzeganie jasności pozwala naszym projektorom LED na swobodne wyświetlanie ekranów o rozmiarach dużo większych niż sugeruje ich specyfikacja jasności ANSI. Pozwala to projektorowi poradzić sobie z niskimi poziomami światła w otoczeniu, mającymi mniejszy wpływ na jakość obrazu niż w przypadku systemów opartych na lampach.

Odcień (dominująca długość fali)
Wartość (jasność)
Chrominancja (nasycenie)
Jako że dużo więcej wytwarzanego światła trafia na ekran, mniej światła się marnuje; co oznacza, że projektory LED są nie tylko bardziej efektywne, ale również dają niezwykle bogate i żywe kolory.
Technologia LED może również produkować szerszą gamę kolorów. Ta rozszerzona gama tworzy wspaniałe, tętniące życiem obrazy o głębszym nasyceniu.

Jak to działa

W przeciwieństwie do typowego projektora opartego o lampę, gdzie całe światło pochodzi z jednego źródła, projektory LED wytwarzają każdy z kolorów podstawowych (czerwony, zielony i niebieski) oddzielnie.

Optoma oferuje obecnie dwa rodzaje technologii oświetlenia półprzewodnikowego:

LED
Jest to najprostsza forma technologii LED, korzystająca z oddzielnych czerwonych, zielonych i niebieskich diod LED. Pozwala nam to na stworzenie niezwykle kompaktowych, ale potężnych projektorów. Technologia ta stosowana jest w naszych gamach Pico oraz ML.
LED+
Łącząc zalety zarówno wyższej wydajności, jak i większej jasności, nasze projektory LED+ wykorzystują diody LED dla koloru czerwonego i niebieskiego, kolor zielony wytwarzają wykorzystując laser świecący przez luminofor. Technologia ta ma zastosowanie w naszej gamie edukacyjnej LED+ .

Przeglądane ostatnio