pl
dd/MM/yyyy

Optoma

Loading ring icon
Branża Museum
Region Polska
Rodzaj rozwiązania
2x ZU660e oraz 6x EH200ST
Firma montująca
Percon
www.percon.pl/
Percon to polski integrator i dystrybutor rozwiązań AV, który dostarczył urządzenia do tego projektu.
"Wybraliśmy Optomę ze względu na jej najlepszą ofertę rozwiązań laserowych. W założonym przez inwestora przedziale cenowym oferowały wszystkie funkcje, jakie były wymagane w projekcie tj. wysoką jasność, świetne odwzorowanie kolorów i łatwość instalacji."
Krzysztof Piotrowski, Key Account Manager at Percon
"Mieliśmy fantastyczny i bezpośredni kontakt z przedstawicielem Optomy. Na każdym etapie projektu, przez cały czas jego trwania mieliśmy pełne wsparcie techniczne i produktowe, łącznie z możliwością przetestowania rozwiązań przed zakupem."
Krzysztof Piotrowski, Key Account Manager, Percon
"Naszą wizją było przedstawienie historii życia Jezusa w sposób, w jaki nie została ona nigdy opowiedziana. Chcieliśmy dostarczyć odwiedzającym wyjątkowe i angażujące ich uwagę doświadczenie, które przedstawia tę fascynującą historię w zupełnie nowym świetle. Postawiliśmy na projekcję, gdzie zależało nam na trwałym i łatwym w instalacji rozwiązaniu. Optoma spełniła wszystkie te warunki, a przy tym była wsparciem na każdym etapie realizacji. Od projektu aż po kalibrację."
Michał Jaksik, Producent wystawy Śladami Jezusa
"Bliska współpraca z Perconem i Optomą pozwoliła nam dopasować właściwe rozwiązania sprzętowe do koncepcji artystycznej."
Michał Jaksik, Producent wystawy Śladami Jezusa

Najciekawsza historia chrześcijaństwa, pokazana w rewolucyjny sposób dzięki Optomie

Wyzwanie:
Wizją studia kreatywnego Tengent było pokazanie jednej z najciekawszej historii chrześcijaństwa, życia Jezusa, w postaci angażującego doświadczenia, składającego się z 8 multimedialnych etapów.
Rozwiązanie:
Na wystawie wykorzystano w sumie 8 projektorów Optomy. Dwa z nich to laserowe modele DuraCore ZU660e z wymiennymi obiektywami A15. Oprócz tego zamontowano 4 projektory krótkoogniskowe EH200ST zamontowane wewnątrz podwieszanego kubika, oraz 2 świecące na sufit wieczernika. W projekcie zastosowano również odtwarzacze multimedialne BrightSign, autorski system sterowania wystawą oraz 75" monitor LG. Wszystko razem daje poczucie pełnej imersji i angażuje widza w wystawę w niespotykany w tej tematyce dotąd sposób.
Rezultaty:
Zrealizowana wystawa Śladami Jezusa, przygotowana i realizowana przez studio Tengent okazała się wielkim sukcesem. "Dzięki naszej ścisłej współpracy z firmą Percon i Optoma udało się dopasować właściwe urządzenia do wszystkich naszych pomysłów, realizując w ten sposób całkowicie koncepcję artystyczną" - Michał Jaksik, producent wystawy "Śladami Jezusa".
Najciekawsza historia chrześcijaństwa, pokazana w rewolucyjny sposób dzięki Optomie

Wyzwanie

Tengent studio to studio kreatywne specjalizujące się w opowiadaniu historii językiem popkultury. Działają na styku sztuki i technologii, by tworzyć kompleksowe rozwiązania dla firm i instytucji. 

W partnerstwie z firmą Percon, studio podjęło się stworzenia oryginalnego i wyjątkowego doświadczenia, w którym widzowie mają okazję poznać życie Jezusa, przechodząc przez osiem etapów wystawy. 

Każdy z etapów to osobne pomieszczenie, gdzie widzowie stają się częścią multimedialnego pokazu świateł i dźwięku, przy jednoczesnej narracji historii czytanej przez Piotra Fronczewskiego. 

Wystawa to pierwsze takie wydarzenie w Polsce, gdzie temat religijny jest przedstawiony w nowoczesny sposób przy użyciu najnowszych technologii multimedialnych. 

Rozwiązanie

Krzysztof Piotrowski, Key Account Manager, Percon: “Wybraliśmy Optomę ze względu na jej najlepszą ofertę rozwiązań laserowych. W założonym przez inwestora przedziale cenowym oferowały wszystkie funkcje, jakie były wymagane w projekcie tj. wysoką jasność, świetne odwzorowanie kolorów i łatwość instalacji."

Projekt zakładał wykorzystanie projektorów w czterech z ośmiu pomieszczeń będących kolejnymi etapami doświadczenia. Począwszy od wieczernika, gdzie projektory wyświetlają rozgwieżdżone niebo, poprzez ogród, w którym na 7 metrowym ekranie wyświetlany jest film, kino, a skończywszy na sali o rozwoju chrześcijaństwa, gdzie projektory zostały zamontowane wewnątrz stalowego, podwieszonego sześcianu. 

Mimo iż każde z pomieszczeń stawiało inne wyzwania względem zastosowanego sprzętu, w każdym z nich wymagana była duża jasność, wyraźny i żywy obraz, a także elastyczność instalacji. 

W sumie wykorzystano osiem projektorów Optomy do stworzenia tego niezwykłego doświadczenia. Dwa modele laserowe DuraCore ZU660e wraz z obiektywami A15 w dwóch pomieszczeniach zostały wybrane ze względu na ich wysoką jakość, niski poziom hałasu i niską cenę. 

Rozpoznawany na rynku model Optoma ZU660e oferuje znakomitą jakość obrazu, wysoką niezawodność, oraz łatwość użycia. Będący częścią rodziny rozwiązań laserowych DuraCore posiada funkcje ułatwiające instalację takie jak korekcja rogów, elektryczne przesunięcie obiektywu a także podwójny keystone. Żywotność 20 000 godzin w połączeniu z certyfikowaną odpornością na pyły IP5X czyni z niego rozwiązanie powieś-i-zapomnij, co było wymagane w projekcie. 

Dodatkowo na wystawie zamontowano sześć projektorów Optoma EH200ST. Zostały dopasowane ze względu na współczynnik projekcji i soczewkę, która idealnie wpisywała się w założenia projektowe. Model nie tylko wyświetla obraz 1080p z krótkiego rzutu, ale oferuje żywe, wyraźne kolory pozwalając na reprodukcję dowolnego obrazu bez straty jakości. 

Instalacja została dopełniona odtwarzaczami multimedialnymi BrightSign, autorskim, pisanym na zamówienie systemem sterowania oraz monitorem LG o przekątnej 75". 

Wyniki

Efektem końcowym wystawy Śladami Jezusa było niezwykłe i niepowtarzalne doświadczenie, który rewolucjonizuje sposób w jaki do tej pory opowiadano historie religijne w Polsce. Przy użyciu multimediów i nowoczesnych technologii jedna z najciekawszych opowieści chrześcijaństwa została przedstawiona w nowoczesny i kreatywny sposób. 

Krzysztof Piotrowski, Key Account Manager, Percon skomentował: “Mieliśmy fantastyczny i bezpośredni kontakt z przedstawicielem Optomy. Na każdym etapie projektu, przez cały czas jego trwania mieliśmy pełne wsparcie techniczne i produktowe, łącznie z możliwością przetestowania rozwiązań przed zakupem."

Michał Jaksik, Producent wystawy Śladami Jezusa powiedział: “Naszą wizją było przedstawienie historii życia Jezusa w sposób, w jaki nie została ona nigdy opowiedziana. Chcieliśmy dostarczyć odwiedzającym wyjątkowe i angażujące ich uwagę doświadczenie, które przedstawia tę fascynującą historię w zupełnie nowym świetle. Postawiliśmy na projekcję, gdzie zależało nam na trwałym i łatwym w instalacji rozwiązaniu. Optoma spełniła wszystkie te warunki, a przy tym była wsparciem na każdym etapie realizacji. Od projektu aż po kalibrację."

Lista sprzętu

2 x projektor Optoma ZU660e z obiektywami A15 , 6 x projektor Optoma EH200ST , 8 x BrightSign player, autorski system sterowania oraz monitor LG 75".