pl
dd/MM/yyyy

Optoma

Loading ring icon
Branża Museum
Region Poland
Rodzaj rozwiązania
EH415ST
Firma montująca
AV Next
www.avnext.pl/
AV Next zapewnia kompleksowe i komplementarne rozwiązania dla profesjonalnych instalacji audiowizualnych, bazując na najnowszych rozwiązaniach technologicznych o najwyższym poziomie jakości i niezawodności. AV Next współpracuje i obsługuje biura, hotele, muzea, uniwersytety, szkoły, restauracje, puby i znacznie więcej.
"Zanim jeszcze rozpoczęliśmy prace nad tym projektem, byliśmy od dłuższego czasu w kontakcie z Optomą. Od jej przedstawicieli otrzymaliśmy pełne wsparcie, fachową i rzetelną pomoc, która przełożyła się na owocną współpracę, z której efektów jesteśmy bardzo zadowoleni. Użycie projektorów Optoma w niebagatelny sposób pomaga nam realizować cel fundacji - szerzenie i promowanie dziedzictwa znakomitego artysty, Zdzisława Beksińskiego"
Marcin Barycki, członek zarządu fundacji Beksiński

Fundacja Beksiński wraz Optomą pokazują niezwykłą, przejmującą twórczość Zdzisława Beksińskiego

Wyzwanie:
Fundacja Beksinski wraz z muzeum w Sanoku postanowiła oddać hołd artyście, który był znany z nietuzinkowej umiejętności dostrzegania niepokojącej, mrocznej strony świadomości. Za cel postawiono sobie zaprezentowanie prac artysty w nowoczesny, multimedialny sposób, który jeszcze lepiej odda ich wyjątkowy klimat.
Rozwiązanie:
Sześć projektorów Optoma EH415ST zostało wybranych jako najlepsze rozwiązanie, które pozwoliło wyświetlić twórczość Zdzisława Beksińskiego oddając barwy, detale i nastrój jego prac. Urządzenia o rozdzielczości Full HD wyposażone są w krótkoogniskowy obiektyw, dzięki czemu możliwe było zamocowanie ich w niewielkiej odległości od powierzchni projekcyjnej. Jasność 3500 ANSI dawała wystarczającą ilość światła w poł-zaciemnionym pomieszczeniu.
Rezultaty:
Fundacja Beksiński wraz z Muzeum w Sanoku postawiła sobie za cel przestawienie niezwykłych prac Zdzisława Beksińskiego w najbardziej kreatywny i wyjątkowy sposób, który podkreśla kunszt i wyjątkowość artysty.
Fundacja Beksiński wraz Optomą pokazują niezwykłą, przejmującą twórczość Zdzisława Beksińskiego

Wyzwanie

Fundacja Beksiński wraz z muzeum w Sanoku postanowiła oddać hołd artyście, który był znany z nietuzinkowej umiejętności dostrzegania niepokojącej, mrocznej strony świadomości. Za cel postawiono sobie zaprezentowanie prac artysty w nowoczesny, multimedialny sposób, który jeszcze lepiej odda ich wyjątkowy klimat. 

Wszystkie obrazy Beksińskiego są pozbawione tytułów, aby uniknąć jakiejkolwiek metaforycznej interpretacji jego dzieł. Jako artysta, Beksiński był zafascynowany śmiercią, przemijaniem oraz wschodnim mistycyzmem. Jego prace były wyjątkowo szczegółowe, dzięki ostrym ciemnym liniom uzyskiwał realistyczne efekty, które stanowiły o wyjątkowości jego prac. 

Integrator, firma AV Next chciała dobrać najlepsze rozwiązanie projekcyjne, aby skutecznie i precyzyjnie wyświetlić twórczość Zdzisława Beksińskiego. 

Rozwiązanie

Sześć projektorów Optoma EH415ST zostało wybranych jako najlepsze rozwiązanie, które pozwoliło wyświetlić twórczość Zdzisława Beksińskiego oddając barwy, detale i nastrój jego prac. Urządzenia o rozdzielczości Full HD wyposażone są w krótkoogniskowy obiektyw, dzięki czemu możliwe było zamocowanie ich w niewielkiej odległości od powierzchni projekcyjnej. Jasność 3500 ANSI dawała wystarczającą ilość światła w pół-zaciemnionym pomieszczeniu. 

Projektory mogą być zarządzane i monitorowane zdalnie za pomocą protokołów Crestron RoomView®, Telnet, Extron IP Link, AMX and PJ-Link, co pozwala na ustawienie praktycznie dowolnej funkcji EH415ST przez LAN.

Wyraźne kolory oraz równomierne oświetlenie doskonale sprostały oczekiwaniom. Prace Beksińskiego wyświetlane przez projektory są ostre z dokładnym odwzorowaniem detali, przy jednocześnie pełnych, nasyconych barwach. Projekcja na trzech ekranach jednocześnie, w półkolistym pomieszczeniu pozwoliła wzmocnić przekaz i dostarczyła odwiedzającym intensywnych, immersyjnych doświadczeń. 

Jedna z największych korzyści opisywanej instalacji, to krótkoogniskowy obiektyw, o specyficznym współczynniku projekcji, umożliwiającym wyświetlanie 100 calowego obrazu z zaledwie metra. Pozwoliło to uzyskać wspaniały obraz na połączonych i zakrzywionych ekranach. 

Wyniki

Fundacja Beksiński wraz z Muzeum w Sanoku postawiła sobie za cel przestawienie niezwykłych prac Zdzisława Beksińskiego w najbardziej kreatywny i wyjątkowy sposób, który podkreśla kunszt i wyjątkowość artysty. 

We współpracy z integratorem AV Next i przy użyciu projektorów Optoma EH415ST, efekt końcowy był wielkim sukcesem i znakomitym przykładem jak za pomocą nowoczesnej technologii można zaprezentować kunszt klasycznego malarstwa. Prace Beksińskiego pełne głębokich czerni, ostrych konturów połączonych ze wspaniałymi detalami, zostały wiernie odwzorowane i wyświetlone na dużym ekranie, zapewniając zapierające dech w piersiach doświadczenie. 

Marcin Barycki, członek zarządu Fundacji Beksiński: “Zanim jeszcze rozpoczęliśmy prace nad tym projektem, byliśmy od dłuższego czasu w kontakcie z Optomą. Od jej przedstawicieli otrzymaliśmy pełne wsparcie, fachową i rzetelną pomoc, która przełożyła się na owocną współpracę, z której efektów jesteśmy bardzo zadowoleni. Użycie projektorów Optoma w niebagatelny sposób pomaga nam realizować cel fundacji - szerzenie i promowanie dziedzictwa znakomitego artysty, Zdzisława Beksińskiego”.

Lista sprzętu

6x Optoma EH415 6x Odtwarzacze BrightSign